Dom i Biblioteka Sichowska

O autorkach

Program, który proponujemy, jest programem autorskim i został przygotowany specjalnie dla Domu i Biblioteki w Sichowie. Do prowadzenia zaprosiliśmy wybranych w drodze konkursu Przewodników, przeszkolonych przez Autorki.  Program “Wehikuł Czasu”przygotowały:

Wiesława Klata – reżyser, pedagog, autorka wielu projektów z dziedziny edukacji teatralnej i filozoficznej, prezes Fundacji Alternatywa, wykładowca teatru na Wydziale Pedagogiki UKSW,  od 2008r dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży Korczak. Animator współpracy środowiskowej w Podkowie Leśnej, członek  Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży ASSITEJ i Stowarzyszenia Edukacji Filozoficznej PHRONESIS.

Krystyna Rey – teatrolog, pedagog, instruktor teatralny, autorka i realizatorka wielu projektów edukacyjnych, imprez dla dzieci i młodzieży, warsztatów dla nauczycieli i studentów z pedagogiki zabawy i dramy, trener Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA. Wykładowca Wyższej Szkoły Filozoficzno-Pedagogicznej Ignatianum w Krakowie, współpracownikMałopolskiego Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „Kangur” i czasopisma „Bliżej przedszkola”, członekMiędzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży ASSITEJ.